Εκπαιδευτικές

ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

Παρασκευή 22-1-2016

Στα πλαίσια του προγράμματος "Εφηβεία και Αγωγή Υγείας", η πιστοποιημένη Σύμβουλος Οικογενειακού Προγραμματισμού κα Τσεμπέρη Καλλιόπη, ενημέρωσε τους μαθητές σε θέματα πρόληψης και προστασίας από Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα καθώς, και για τις σχέσεις των δύο φύλων. Η αμεσότητα και το εξαιρετικό των απαντήσεων της ομιλήτριας και το είδος των  ερωτημάτων των μαθητών μας μπορούν να χαρακτηρίσουν με το καλύτερο τρόπο αυτή την εκδήλωση.

Επίσκεψη στη Σχολή Μηχανικού

Διδακτική επίσκεψη της Γ' Γυμνασίου στη Σχολή Μηχανικού στο Λουτράκι στις 11 Φεβρουαρίου 2015 στα πλαίσια του ΣΕΠ.
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους της Σχολής, ενημερώθηκαν για τα στρατιωτικά επαγγέλματα και παρακολούθησαν επίδειξη κατασκευής γέφυρας, από το εξαιρετικά πρόθυμο προσωπικό της Σχολής.